TYDZIEŃ BLISKOŚCI 7-13 PAŹDZIERNIKA 2013Kochani, w tym tygodniu obchodzimy TYDZIEŃ BLISKOŚCI. 
Bliskość jest jednym z najwspanialszych i najważniejszych elementów naszego życia i naszych relacji. Wpływa na nasze życie psychiczne i fizyczne. Warunkuje nasze szczęście. Każdy z nas potrzebuje jej jak powietrza. Im więcej jej otrzymujemy, tym bardziej czujemy się kochani, wartościowi i tym bardziej jesteśmy zrelaksowani.
Od momentu poczęcia bliskość ma olbrzymi wpływ na prawidłowy rozwój dziecka. Dlatego tak ważne jest głaskanie, masowanie, przytulanie, kangurowanie, noszenie w chuście, całowanie i mówienie dzieciom, jak bardzo je kochamy. Jak najczęściej i jak najwięcej. W tej kwestii nie ma żadnych ograniczeń :)

Wierzę, że każdy z nas okazuje bliskość dziecku poprzez przytulanie, głaskanie i noszenie. Ale może warto w tym tygodniu spróbować czegoś nowego? Masażu? Kangurowania? Noszenia w chuście? Czegoś, czego jeszcze nie próbowaliśmy, czemu nigdy nie poświęciliśmy wystarczająco dużo czasu.
Nie na darmo te techniki są w ostatnim czasie bardzo mocno propagowane i nagłaśniane. Ich efekty dla relacji dziecko-rodzic są wyjątkowe. Dlatego warto spróbować!

Zachęcam Was do skupienia się na BLISKOŚCI w tym tygodniu w szczególny sposób. Dajmy ją dzieciom, sobie i partnerowi. Bo każdy z nas na nią zasługuje!

Kilka artykułów, które wspaniale wiążą się z bliskością:

1. Bezcenny dotyk.
2. Czym jest Masaż Niemowląt?
3. Krótka insrukcja masażu maluszka.
4. Masaż nie tylko dla niemowląt-czyli jak masować starsze dziecko.
5. Kangurowanie-wspaniały kontakt skóra do skóry.


I  kilka propozycji warsztatowych na ten tydzień:

11 października - 10.00 Pokazowe Warsztaty Masażu Niemowląt w klubokawiarni Mamy Cafe w Krakowie

Zapraszam do lektury i do zapisów!


8 komentarze:

 1. Świetne propozycje na cały tydzień i ciekawe artykuły! Cudnie!

  OdpowiedzUsuń
 2. W pośpiechu dnia codziennego widzę jak ludzie oddalają się od siebie. Dla niektórych nawet składanie życzeń ze znajomymi to niezręczna sytuacja. Czasem mi się wydaję, że w pogoni za szczęściem gubimy to co najważniejsze...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapominamy często, że szczęście mamy pod nosem i że możemy je mieć na wyciągnięcie ręki. Nie ma nic wspanialszego od głębokiej relacji z dzieckiem i partnerem. Relacji opartej na miłości, czułości, zaufaniu, ciepłym dotyku i dobrym słowie.

   Usuń
 3. O tak! Tydzień Bliskości. Dziękuję, że o tym przypominasz. Bardzo dobry pomysł, aby spróbować czegoś nowego, coby codzienna bliskość nie ocierała się o rutynę.

  OdpowiedzUsuń
 4. My się wybieramy, szczególnie na kiermasz, który odbędzie się 12 w sobotę na os. Górali 5. Zapraszamy

  OdpowiedzUsuń