MOJE 5 MINUT

Rodzicielstwo to nie tylko obowiązki. To również małe i większe przyjemności. Niektóre związane są z maluchem, z tym, że ktoś zadba o nas, zrobi dla nas coś miłego, a niektóre z tym, że my sami zadbamy o siebie i pozwolimy sobie na odrobinę luksusu, zwanym chwilą dla siebie!

Uwielbiam czytać i kocham książki. Gdybym miała czas i mnóstwo pieniędzy, to z pewnością mój dom zamienilby się w wielką bibliotekę. Uwielbiam kupować książki, wyszukiwać je na sklepowych półkach, uwielbiam je dostawać w prezencie. Bardzo lubię mieć je na własność. W każdej z nich jest zawarta jakaś historia, jakaś myśl, kawałek czyjegoś życia. Niektóre nic nie wnoszą  moje życie, inne przeciwnie pozostawiają po sobie jakiś ślad, jakąś refleksję.

Pierwsze kilka miesięcy mojego macierzyństwa przebiegło tak intensywnie, że nie miałam ani czasu ani nawet ochoty na czytanie. Dużo z córeczką spacerowałam, dużo wychodziłam na różne zajęcia i spotkania ze znajomymi mamami. Ogarniałam dom i kiedy przychodził wieczór, zazwyczaj byłam tak juz zmęczona, że marzył mi się tylko spokojny, jak najdłuższy sen.

W pewnym momencie potrzeba czytania po prostu wróciła. I od tamtej pory czytam chyba jeszcze więcej niż kiedykolwiek wcześniej. Wykorzystuję na to każdą wolną chwilę. Choćby kilka minut dziennie.
Chyba wszyscy moi bliscy zauważyli moja pasję, bo zasypują mnie książami przy każdej okazji.
Cudownie, chcę jeszcze!

Po raz pierwszy mam więcej książek oczekujących na przeczytanie niz wolego czasu!
2 świetne przewodniki, 2 nowe ksiażki o rozwoju dziecka, 1 o samorozwoju, 1 o eko sposobach na sprzątanie i kilka powieści.
Wyglada to tak, że z zachlanności czytam wszystkie po trochę. Na szczęście wakacyjny wyjazd wkrótce, więc okazji do czytania będzie mnóstwo. Już się nie mogę doczekać.
A oto kolekcja książek w kolejce do przeczytania.4 komentarze:

 1. Ciekawy zestaw :-)
  "Białe trufle" i Mo Yan czekają również na mojej półce :-)
  Jeśli szuka Pani inspiracji książkowych, zapraszam do mnie, może uda mi się zachęcić Panią do lektury czegoś, co ja już przeczytałam :)
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję za zaproszenie! Chętnie skorzystam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ach książki! To, co kocham najbardziej... ! Ja jestem na etapie czytania przewodnika wakacyjnego! Dopisuję do niego własną powieść ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wakacje, przewodniki, planowanie...uwielbiam :)

  OdpowiedzUsuń