DZIECIAKI ŚWIATA - KSIĄŻKA GODNA POLECENIA

Dzieciaki Świata. Książka Martyny Wojciechowskiej. Prezent urodzinowy od mojej kochanej przyjaciółki. Wspaniała lektura zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Napisana przez dziennikarkę z pasją odkrywania i miłością do najmłodszych. Oceniona i skorygowana przez córkę tejże dziennikarki. W rezultacie to książka napisana przez mamę i córkę, z perspektywy bardziej dziecka jak dorosłego. 

Kolorowa, pełna zdjęć i obrazów. Przepięknie wydana. Wspaniale się czyta i przegląda. Przybliża czytelnikowi świat dzieci w innych krajach i innych kulturach. Opisuje, radzi, uczy, rozbawia. Zadaje pytanie i zmusza czytelnika do znalezienia na nie odpowiedzi. Ta książka to świetny pomysł na twórcze spędzenie czasu z maluchem. Muszę przyznać, że czytając historię małych bohaterów, z różnych krańców świata, nie mogłam się zupełnie oderwać od lektury i znów zamarzyło mi się zwiedzanie zakamarków świata oraz poznawanie ludzi i ich pięknego świata.

"Zastanawiasz się czasami, jak mieszkają Dzieci w innych miejscach na świecie? Mają całkiem inne domy, na przkład takie zrobione z gliny i liści, nie mają łóżek, więc śpią na podłodze, nie mają lalek i samochodzików. Są takie Dzieci, które nie maja ubrań, nigdy nie były u lekarza, nie jadły lodów, nie wiedzą co to jest telewizor...Ale są szczęśliwe! " . Fragment książki "Dzieciaki Swiata".

Szczerze polecam!2 komentarze:

  1. Nie jestem fanką autorki, ale może warto zajrzeć...

    OdpowiedzUsuń
  2. Myślę, ż warto tę książkę przeczytać wraz z dzieckiem i opowiedzieć mu historię z obrazków :)

    OdpowiedzUsuń