JAK PRAWIDŁOWO ZAPIĄĆ PASY BEZPIECZEŃTWA W CIĄŻY

Źródło

Każda mama w ciąży powinna zapinać pasy bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Jest to jedyna ochrona życia mamy i nienarodzonego dziecka podczas wypadku bądź kolizji. W Polsce co prawda, prawo drogowe zwalnia kobiety w widocznej ciąży z zapinania posów, jednak zupełnie niesłusznie. Podczas wypadku siła uderzenia jest tak duża, że jedynie pasy są w stanie zagwarantować bezpieczeństwo. Dlatego każda przyszła mama powinna być świadoma tego, że pasy trzeba zapinać i powinna wiedzieć, jak to prawidłowo robić.

Jak prawidłowo zapiąć pasy?

Pasy w ciąży powinny być zapięte w odpowiedni sposób. Oba pasy powinny być założone, w taki sposób, jaki robiłysmy do tej pory. Przy czym odcinek biodrowy pasów powinien leżec pod brzuchem, a nie na nim. Pas nie powinien powodować ucisku brzucha. W razie wypadku, tak ułożony pas nie spowoduje szkody u dziecka. 
Istnieją specjalne adaptatory dla kobiet w ciąży, które zakłada się na dolny pas, w celu utrzymania go w prawidłowej pozycji. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, gdyż pas utrzymuje się sam, bez konieczności podtrzymywania rękoma. Pas nie jest tani, ale jeśli dużo podróżujesz samochodem podczas ciąży, to prawdopodobnie jest to rozwiązanie warte rozważenia. Polecam. Używałam i naprawdę się przydaje.

Źródło

2 komentarze:

  1. straszne jest to, że niektóre kobiety w ciąży zastanawiają się, czy w ogóle zapinać pasy! dla mnie to jest nie do pomyślenia. przecież ciąża nie zwalnia z tego obowiązku, a wręcz przeciwnie - pasy mogą uratować życie dwóm osobom.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dokładnie! Zapinanie pasów podczas jazdy samochodem, bez względu na stan to jedyna gwarancja bezpieczeństwa podczas jazdy.

      Usuń