PALUSZKOWE DRZEWO


My dziś znów w temacie farb i malowania. Tym razem malujemy rączkami, a dokładnie opuszkami palców. Taka technika jest bardzo przyjemna i łatwa do wykonania. Nawet dla najmłodszych około rocznych dzieci. Wystarczy, że pokażemy maluszkowi, jak sami moczymy palce w kolorowych farbach i czubkami palców odbijamy ślady na papierze. 
Roczny maluszek nie zrozumie jeszcze, o co nam dokładnie chodzi i nie namaluje, tego co mu proponujemy, ale z pewnością będzie miał niesamowitą frajdę i super zabawę. 
Półtorarocznemu dziecku czy dwulatkowi spokojnie możemy już wytłumaczyć, co będziemy robić. Nie tylko nas świetnie zrozumie, ale też będzie się z tego niesamowicie cieszył.

Na dużej kartce namalujmy wraz z dzieckiem korzeń drzewa i wytłumaczmy mu, że potrzebne są jeszcze liście. Możemy namalować też zarys korony, żeby łatwiej było dziecku ulokować kropki. Otwórzmy słoiczki z farbkami i wkładajmy palce do środka, a potem odbijajmy ślady na kartce. Pokażmy dziecku, jak to robimy i pozwólmy mu kopiować po swojemu.
Taka zabawa to świetna stymulacja zmysłow i bardzo dobra gimnastyka dla rączek.`

0 komentarze:

Prześlij komentarz