CZAS NA CZUŁOŚĆ I ZABAWĘ

Cokolwiek dzisiaj robisz, niezależnie od planu dnia i samopoczucia, bądź blisko swojego dziecka. Przytul je mocno do serca, wyściskaj z całych sił, uśmiechnij się do niego, powiedz mu, jak bardzo je kochasz i jak dla ciebie jest ważne.

Dla niego to najcenniejszy prezent, jaki może dzisiaj otrzymać, a dla Ciebie gwarancja pozytywnego nastroju i poczucia spełnienia

Znajdź chwilę na zabawę ze swoim maluszkiem. Dla dziecka jesteś najwspanialszym kompanem do zabawy i z pewnością to doceni. Wiem, że masz mnóstwo obowiązków, że idziesz do pracy i wracasz zmęczony, że masz do umycia okna, furę prasowania, zakupy, odkurzanie, obiad do ugotowania i masę innych rzeczy do zrobienia. Spróbuj jednak w tym całym zabieganiu znaleźć chwilę tylko dla twojego maluszka.

Pół godziny-godzina prawdziwej zabawy da dziecku więcej niż próba zabawy z doskoku. Skup się tylko na dziecku i na tym, co robicie. Nie rozmawiaj w tym czasie przez telefon, nie mieszaj zupy, nie sprawdzaj maili, po prostu baw się i spróbuj się tym cieszyć. Zróbcie to, na co oboje macie ochotę. Przeczytajcie książkę, porysujcie wspólnie kredkami, zbudujcie wieżę z klocków, poskaczcie, potańczcie, pośpiewajcie, powygłupiajcie się. Cokolwiek podpowie Wam Wasza wyobraźnia.

Twoje dziecko będzie przeszczęśliwe, a i Ty z pewnością poczujesz się nieźle.
Jak będziesz praktykować wspólne sesje zabawy z dzieckiem, to zobaczysz, że po pewnym czasie będzie ono spokojniejsze i bardziej cierpliwe. Świadomość, że się z nim pobawisz da mu więcej ochoty i odwagi do tego, żeby bawić się samemu, a Tobie więcej czasu na ogarnięcie swoich spraw. I wszyscy na tym skorzystają. Już nie wspominając o korzyściach dla Waszej relacji i rozwoju maluszka.

Zatem do dzieła.
Buziaki, przytulasy i zabawa.


2 komentarze:

  1. ja sama lubię się bawić, a M. to świetna towarzyszka! :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Szczęściara z niej! Twórcza mama, która lubi się bawić :)
    Rewelacja!

    OdpowiedzUsuń