CZAS SPACERÓW


Moi Drodzy, lato w pełni. Pogoda wspaniała. Słońce i łagodny wiaterek. Czas spacerów, pikników, placów zabaw, czytania książek na ławce, czas życia poza domem. W końcu można wyjść po prostu i napawać się piękną pogodą.
Cieszmy się spacerami i spędzajmy jak najwięcej czasu z dziećmi na świeżym powietrzu.

W te gorące i słoneczne dni, pamiętajmy jednak o kremie z filtrem i kapeluszu dla maluszka.
I odpowiednim ubiorze. Warto stosować zasadę, że lepiej ubrać mniej niż więcej, bo przegrzane dziecko szybciej złapie infekcję. Maluszki w wózku można przykryć lekką chustą albo cieniutkim kocykiem. Jako wiosenne okrycie śpiącego brzdąca świetnie się sprawdzi duża apaszka zapożyczona z Waszej szafy. Jest lekka i przewiewna. Można z niej zrobic także osłonę przed słońcem i wiatrem. Przetestowałyśmy na różne sposoby i zawsze się sprawdza.

Starsze dzieci warto ubrać warstwowo. Czyli na cebulkę. Cieniutkie body, na to kuszulkę z krótkim rękawkiem i lekki sweterek. O tej porze roku temperatura w ciągu dnia jest jeszcze bardzo zmienna, więc jeśli wybieramy się na dłuższy spacer, łatwo nam będzie malucha rozebrać, jeśli zrobi się bardzo ciepło. Do tego kapelusz, cienkie buty albo skarpetki, lekka apaszka i gotowe.

Pamiętajcie też o okularach przeciwsłonecznych. Moda? Nie tylko. U nas się świetnie sprawdzają. Córeczka sama o nich przypomina, jak tylko pojawia się słońce.
Jeśli się zdecydujecie na zakup, to warto zainwestować w dość dobrej jakości okulary z prawdziwym filtrem przeciwsłonecznym, czyli najlepiej zakupione u optyka. Jest to przeważnie trochę większy wydatek, jednak warty wydanych pieniędy, bo dobre okulary ochronią oczy dziecka przed promieniowaniem. Możecie spróbować kupić troszkę większe na gumce, tak żeby starczyły na kilka lat. My już nosimy nasze 2 lata i wciąż pasują.

Do tego oczywiście jakiś prowiant, dużoooo wody i w drogę na spacer. Twarze do słońca i czerpiemy Witaminę D. I oddychamy pelną piersią.

0 komentarze:

Prześlij komentarz