Ciekawostka na temat witaminy k i d


Czasem zdarza się, że z niwiadomych powodów noworodek jest niespokojny, pobudzony i wydaje się, jakby bolał go brzuszek. Często płacze, nie może spać, a kiedy zaśnie, to jego sen jest niespokojny i urywany. Rodzice mają wrażenie, że dziecko coś boli i nie potrafią zdiagnowować problemu. Dziecko wygląda na zdrowe i wszyscy zaczynają podejrzewać problemy trawienne, a czasem nawet kolkę niemowlęcą.

Sprawcą takiego stan może być syntetyczny olej zawarty w witaminach, szczególnie w k i d. Większość witamin rozpuszcza się w tłuszczach i olej jest potrzebny po to, abyśmy mogli je przyjmować. Do tej pory do wielu z nich dodawane były mieszanki olejów syntetycznych. Okazuje się jednak, że takie oleje są trudniej trawione przez organizm ludzki i mogą przyczyniać się do bólu brzuszka i niepokoju u noworodka. Nie powinny być również stosowane przez długi okres, bo nie są korzystne dla naszego organizmu. 
W zamian coraz więcej firm farmaceutycznych zaczyna używać do produkcji witamin oleji naturalnych, takich jak olej słonecznikowy czy oliwa z oliwek. W aptekach wciąż można znaleźć i jedne i drugie. Warto jednak zwrócić uwagę i sięgnąć po te zawierające olej naturalny.

0 komentarze:

Prześlij komentarz