MALOWANIE FARBKAMI


A co powiecie na taką alternatywę dla nudy?
Świetna, twórcza zabawa na niepogodę i nie tylko.
Farby, farbki. Kolorowe, mokre, gęste czy rzadkie - to jedna z najbardziej stymulujących zmysłowych zabaw dla dzieci.
Są fantastyczne dla maluchów w każdym wieku. Pozwalają dzieciom wkroczyć w świat kolorów poprzez stymulację wzroku. Świetnie stymulują zmysł dotyku, szczególnie, kiedy pozwalamy dzieciom malować rączkami. Są rewelacyjne dla maluchów, które mają problemy z otwarciem na nowe bodźce i substancje. Dzięki kontaktowi z kolorową farbą, o gęstej, mokrej konsystencji dziecko ma szansę się przełamać i odkryć nowe doznania. Uwierzcie mi, dzieci, które nie lubią piasku, wody, brudu, nie pozostaną obojetne intrygującej, kolorowej farbce. Jest po prostu zbyt ciekawa, żeby się nie skusi jej nie dotknąć.

Malowanie farbkami daje maluchom niepowtarzalną szansę na wybrudzenie się, na uaktywnienie wyobraźni i ekspresję emocji. I po prostu bycie szczęśliwym.

Farbek w sklepach zatrzęsienie i pewnie zastanawiasz się, co wybrać. Większość producentów ma obowiązek informować na opakowaniu, że ich produkty nie są przeznaczone dla dzieci w wieku 0-3 lata, ale często nie znaczy to, że są one toksyczne. Dobre sklepy z artykułami dziecięcymi mają przeważnie na swoich półkach farby dla najmłodszych.

Dla maluszków warto kupić te, do malowania rękoma, bo są one przeznaczone do kontaktu z ciałem.
Nie bój się, że dziecko weźmie farbkę do buzi, bo z pewnością tak się stanie. Jest to jego normalna reakcja związana ze zmysłowym poznaniem świata.
Pozwól mu się bawić po swojemu. Dotykać, testować, śmiać się i brudzić, ile wlezie.


Do bezstresowej zabawy farbkami przyda Ci się:

- zmywalny obrus albo wykafelkowana podłoga
- fartuszek
- kartki papieru, najlepiej białe
- różne farby w wielu kolorach
- pędzelki
- gąbki (świetne dla malutkich)
- szczoteczki ( robią super ślady)
- towarzystwo dla malucha0 komentarze:

Prześlij komentarz